首頁 > Bourns代理商 > SRN8040-101M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN8040-101M
型號描述:
功率電感器 - SMD 100uH 20% SMD 8040
型號:
SRN8040-101M
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
100 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1 A
Current - Saturation (Isat)
1A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
400mOhm Max
Q @ Freq
10 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant
6MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)