SRN6045TA-6R3M
- 型號描述:
6.3 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.8 A 33mOhm Nonstandard
FIXED IND 6.3UH 3.8A 33 MOHM SMD
- 型號:
- SRN6045TA-6R3M
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Inductance
- 6.3 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 3.8 A
- Current - Saturation (Isat)
- 5.9A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 33mOhm
- Q @ Freq
- 15 @ 1MHz
- Frequency - Self Resonant
- 35MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.177" (4.50mm)