首頁 > Bourns代理商 > SRN6045-101M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN6045-101M
型號描述:
100 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 494mOhm Max Nonstandard
型號:
SRN6045-101M
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
494mOhm Max
Q @ Freq
22 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant
5MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
800mA
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Inductance
100 µH
Current Rating (Amps)
700 mA