首頁 > Bourns Inc.代理商 > SRN6045-100M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN6045-100M
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.5 A 58.6mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 2.5A 58.6 MOHM
型號:
SRN6045-100M
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
58.6mOhm Max
Q @ Freq
17 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
15MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
3A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
2.5 A