首頁 > Bourns代理商 > SRN6028C-1R0Y
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN6028C-1R0Y
型號描述:
1 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.2 A 10mOhm 2424 (6060 Metric)
功率電感器 - SMD Ind,6.0x6.0x2.6mm,1uH+/-30%,5.2A,shd
型號:
SRN6028C-1R0Y
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1500
起訂量:1 倍增量:1
Inductance
1 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
5.2 A
Current - Saturation (Isat)
5.75A
DC Resistance (DCR)
10mOhm
Q @ Freq
15 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant
110MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Supplier Device Package
6028
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)