首頁 > Bourns代理商 > SRN6028-2R2Y
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN6028-2R2Y
型號描述:
2.2 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.7 A 26mOhm Max 2424 (6060 Metric)
功率電感器 - SMD 2.2uH 30% SMD 6028
型號:
SRN6028-2R2Y
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
2.2 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
3.7 A
Current - Saturation (Isat)
4.2A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
26mOhm Max
Q @ Freq
12 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant
56MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Supplier Device Package
6028
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)