首頁 > Bourns代理商 > SRN5040-2R2Y
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN5040-2R2Y
型號描述:
功率電感器 - SMD 2.2uH 30% SMD 5040
型號:
SRN5040-2R2Y
原廠包裝量:
1000
Inductance
2.2 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
3.5 A
Current - Saturation (Isat)
4.6A
DC Resistance (DCR)
21mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant
40MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)