SRN4026-1R0Y
- 型號描述:
1 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3 A 16mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1UH 3A 16 MOHM SMD
- 型號:
- SRN4026-1R0Y
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 3000
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 1 µH
- Tolerance
- ±30%
- Current Rating (Amps)
- 3 A
- Current - Saturation (Isat)
- 3A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 16mOhm Max
- Q @ Freq
- 9 @ 7.96MHz
- Frequency - Self Resonant
- 100MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.098" (2.50mm)