首頁 > Bourns代理商 > SRN4026-1R0Y
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN4026-1R0Y
型號描述:
功率電感器 - SMD 1uH 30% SMD 4026
型號:
SRN4026-1R0Y
原廠包裝量:
3000
Inductance
1 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
3 A
Current - Saturation (Isat)
3A
DC Resistance (DCR)
16mOhm Max
Q @ Freq
9 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant
100MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)