首頁 > Bourns代理商 > SRN3012BTA-150M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN3012BTA-150M
型號描述:
功率電感器 - SMD Ind,3x3x1mm,15uH+/-20%,1.2A,shd
型號:
SRN3012BTA-150M
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
15 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.2 A
Current - Saturation (Isat)
800mA
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
480mOhm Max
Q @ Freq
10 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant
30MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package
3012
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)