SRN2010TA-100M
- 型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 720mOhm 0806 (2016 Metric)
FIXED IND 10UH 450MA 720MOHM SMD
- 型號:
- SRN2010TA-100M
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- 0806 (2016 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 720mOhm
- Q @ Freq
- 16 @ 1MHz
- Frequency - Self Resonant
- 43MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 550mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 450 mA