SRN2010BTA-4R7M
- 型號描述:
- 功率電感器 - SMD Ind,2x1.6x0.9mm,4.7uH+/-20%,1.3A,shd
- 型號:
- SRN2010BTA-4R7M
- 原廠包裝量:
- 3000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- 0806 (2016 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 474mOhm Max
- Q @ Freq
- 10 @ 1MHz
- Frequency - Self Resonant
- 42MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 900mA
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- 2010
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance
- 4.7 µH
- Current Rating (Amps)
- 1.3 A