SRN2010BTA-220M
- 型號描述:
22 μH Semi-Shielded Wirewound Inductor 500 mA 2.16Ohm Max 0806 (2016 Metric)
FIXED IND 22UH 500MA 2.16 OHM
- 型號:
- SRN2010BTA-220M
- Type
- Wirewound
- Inductance
- 22 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 500 mA
- Current - Saturation (Isat)
- 380mA
- Shielding
- Semi-Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 2.16Ohm Max
- Q @ Freq
- 10 @ 1MHz
- Frequency - Self Resonant
- 22MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Package / Case
- 0806 (2016 Metric)
- Supplier Device Package
- 0806
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)