SRN1060-471M
- 型號描述:
470 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 800 mA 950mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 470UH 800MA 950MOHM SM
- 型號:
- SRN1060-471M
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:600
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Semi-Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 950mOhm Max
- Q @ Freq
- 13 @ 796kHz
- Frequency - Self Resonant
- 2MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 800mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.236" (6.00mm)
- Inductance
- 470 µH
- Current Rating (Amps)
- 800 mA