首頁 > Bourns代理商 > SRN1060-151M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRN1060-151M
型號描述:
功率電感器 - SMD 150uH 20% SMD 1060
型號:
SRN1060-151M
原廠包裝量:
600
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
300mOhm Max
Q @ Freq
13 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
3.5MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
1.35A
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Inductance
150 µH
Current Rating (Amps)
1.25 A