SRN1060-100M
- 型號描述:
- 功率電感器 - SMD 10uH 20% SMD 1060
- 型號:
- SRN1060-100M
- 品牌:
- Bourns
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 600
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 29mOhm Max
- Q @ Freq
- 25 @ 7.96MHz
- Frequency - Self Resonant
- 14MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 5.2A
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.236" (6.00mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 5.4 A