SMCJ48A-Q
型號描述:
77.4V Clamp 19.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
型號:
SMCJ48A-Q
品牌:
Bourns Inc.
1
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
19.4A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)