SMCJ40CA
- 型號描述:
64.5V Clamp 23.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
- 型號:
- SMCJ40CA
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 40V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 44.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 64.5V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 23.3A
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)