SMCJ36CA-Q
- 型號描述:
58.1V Clamp 25.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
- 型號:
- SMCJ36CA-Q
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AB, SMC
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 25.9A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 36V
- Supplier Device Package
- DO-214AB (SMC)
- Bidirectional Channels
- 1
- Voltage - Breakdown (Min)
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 58.1V
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)