首頁 > Bourns Inc.代理商 > SMCJ36CA-Q
影像僅供參考,以產品規格為準
SMCJ36CA-Q
型號描述:
58.1V Clamp 25.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
型號:
SMCJ36CA-Q
品牌:
Bourns Inc.
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25.9A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Supplier Device Package
DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)