SMCJ24CA-QH
- 型號描述:
38.9V Clamp 38.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
- 型號:
- SMCJ24CA-QH
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AB, SMC
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 38.6A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 24V
- Supplier Device Package
- DO-214AB (SMC)
- Bidirectional Channels
- 1
- Voltage - Breakdown (Min)
- 26.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 38.9V
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)