SMCJ180CA
型號描述:
292V Clamp 5.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TVS DIODE 180VWM 292VC DO214AB
型號:
SMCJ180CA
品牌:
Bourns Inc.
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
180V
Voltage - Breakdown (Min)
201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.2A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Power Line Protection
Yes
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C