PQ2617BHA-6R8K
- 型號描述:
6.8 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 28 A 2.5mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 6.8UH 28A 2.5 MOHM SMD
- 型號:
- PQ2617BHA-6R8K
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 6.8 µH
- Tolerance
- ±10%
- Current Rating (Amps)
- 28 A
- Current - Saturation (Isat)
- 45A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 2.5mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 25MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 155°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.748" (19.00mm)