首頁 > Bourns代理商 > PQ2614BHA-2R2K
影像僅供參考,以產品規格為準
PQ2614BHA-2R2K
型號描述:
功率電感器 - SMD 2.2uH 10% 30A AEC-Q200 GULL WING
型號:
PQ2614BHA-2R2K
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
200
Inductance
2.2 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
30 A
DC Resistance (DCR)
1.9mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
40MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm)
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)