首頁 > Bourns Inc.代理商 > PQ2617BHA-100K
影像僅供參考,以產品規格為準
PQ2617BHA-100K
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 28 A 2.5mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 28A 2.5 MOHM SMD
型號:
PQ2617BHA-100K
Inductance
10 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
28 A
Current - Saturation (Isat)
31.2A
DC Resistance (DCR)
2.5mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
20MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm)
Height - Seated (Max)
0.748" (19.00mm)