首頁 > Bourns Inc.代理商 > PQ2614BLA-6R8K
影像僅供參考,以產品規格為準
PQ2614BLA-6R8K
型號描述:
6.8 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 30 A 1.6mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 6.8UH 30A 1.6 MOHM SMD
型號:
PQ2614BLA-6R8K
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
30 A
Current - Saturation (Isat)
26A
DC Resistance (DCR)
1.6mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
25MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm)
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)