首頁 > Bourns Inc.代理商 > PQ2614BLA-100K
影像僅供參考,以產品規格為準
PQ2614BLA-100K
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 30 A 1.6mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 30A 1.6 MOHM SMD
型號:
PQ2614BLA-100K
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
10 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
30 A
Current - Saturation (Isat)
16.2A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.6mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
20MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm)
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)