首頁 > Bourns Inc.代理商 > PCW1J-C28-BBB103L
影像僅供參考,以產品規格為準
PCW1J-C28-BBB103L
型號描述:
10k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.75W, 3/4W PC Pins
POT 10K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
型號:
PCW1J-C28-BBB103L
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:270 倍增量:1
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Top Adjustment
Temperature Coefficient
±1000ppm/°C
Rotation
300°
Resistive Material
Conductive Plastic
Termination Style
PC Pins
Actuator Type
Flatted
Actuator Length
0.875" (22.23mm)
Actuator Diameter
0.250" (6.35mm)