PCW1J-C24-KAB502L
- 型號描述:
5k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1 Turns Conductive Plastic 0.75W, 3/4W PC Pins
POT 5K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
- 型號:
- PCW1J-C24-KAB502L
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Resistance (Ohms)
- 5k
- Tolerance
- ±20%
- Power (Watts)
- 0.75W, 3/4W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Taper
- Linear
- Number of Gangs
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Temperature Coefficient
- ±1000ppm/°C
- Rotation
- 300°
- Resistive Material
- Conductive Plastic
- Termination Style
- PC Pins
- Actuator Type
- Flatted
- Actuator Length
- 0.750" (19.05mm)
- Actuator Diameter
- 0.250" (6.35mm)