首頁 > Bourns Inc.代理商 > MF-USHT150KX/12-2
影像僅供參考,以產品規格為準
MF-USHT150KX/12-2
型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 12V 1.5 A Ih Surface Mount 1210 (3225 Metric), Concave
PTC RESET FUSE 12V 1.5A 1210
型號:
MF-USHT150KX/12-2
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric), Concave
Size / Dimension
0.135" L x 0.110" W (3.43mm x 2.80mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Polymeric
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Lead Spacing
Current - Hold (Ih) (Max)
1.5 A
Current - Trip (It)
4.5 A
Voltage - Max
12V
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)
Grade
Automotive
Current - Max
40 A
Time to Trip
1 s
Resistance - Initial (Ri) (Min)
25 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
250 mOhms