首頁 > Bourns代理商 > MF-RHT1000-2
影像僅供參考,以產品規格為準
MF-RHT1000-2
型號描述:
自恢復保險絲 - PPTC PTC 10.0A 16V RADIAL LEADED HI-TEMP
型號:
MF-RHT1000-2
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Polymeric
Voltage - Max
16V
Current - Hold (Ih) (Max)
10 A
Current - Trip (It)
18.5 A
Current - Max
100 A
Time to Trip
9 s
Resistance - Initial (Ri) (Min)
6.2 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
15 mOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q200
Ratings
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.689" L x 0.118" W (17.50mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
1.051" (26.70mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.402" (10.20mm)