首頁 > Bourns代理商 > CR0603AF/-2R20EAS
影像僅供參考,以產品規格為準
CR0603AF/-2R20EAS
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD ResA-AS 0603 2R2 1% 100mW TC400
型號:
CR0603AF/-2R20EAS
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±1%
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
2.2 Ohms