首頁 > Bourns代理商 > CR0402AFX-2000GAS
影像僅供參考,以產品規格為準
CR0402AFX-2000GAS
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD ResA-AS 0402 200R 1% 63mW TC100
型號:
CR0402AFX-2000GAS
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Tolerance
±1%
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.015" (0.37mm)
Failure Rate
Resistance
200 Ohms