首頁 > Bourns Inc.代理商 > CR0402-FX-3012GLF
影像僅供參考,以產品規格為準
CR0402-FX-3012GLF
型號描述:
30.1 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/16W 0402
型號:
CR0402-FX-3012GLF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Resistance
30.1 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Composition
Thick Film
Features
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)