CR0402-F/-3R30GLF
- 型號描述:
3.3 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
RES 0402 3R3 1% 50MW TCR-200+500
- 型號:
- CR0402-F/-3R30GLF
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Tolerance
- ±1%
- Temperature Coefficient
- -200/ +500ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Height - Seated (Max)
- 0.015" (0.37mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 3.3 Ohms