首頁 > Bourns Inc.代理商 > CR0402-F/-2R00GLF
影像僅供參考,以產品規格為準
CR0402-F/-2R00GLF
型號描述:
2 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
RES 0402 2R0 1% 50MW TCR-200+500
型號:
CR0402-F/-2R00GLF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Tolerance
±1%
Features
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
-200/ +500ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.015" (0.37mm)
Failure Rate
Resistance
2 Ohms