VMS-180-12
- 型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 80 ~ 264 VAC Input
AC/DC CONVERTER 12V 120W
- 型號:
- VMS-180-12
- 品牌:
- Bel Power Solutions
數量:
- Type
- Open Frame
- Number of Outputs
- Voltage - Input
- 80 ~ 264 VAC
- Voltage - Output 1
- 12V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Voltage - Output 6
- Current - Output 1
- 10 A
- Power (Watts)
- 120W (180W Forced Air)
- Applications
- Medical
- Voltage - Isolation
- 4.2 kV
- Efficiency
- 88%
- Operating Temperature
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Features
- Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Size / Dimension
- 4.00" L x 2.00" W x 0.75" H (101.6mm x 50.8mm x 19.1mm)