VHB100W-Q24-S5
- 型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 20A 9V - 36V Input
DC DC CONVERTER 5V 100W
- 型號:
- VHB100W-Q24-S5
- 品牌:
- Bel Power Solutions
數量:
- Type
- Isolated Module
- Number of Outputs
- Voltage - Input (Min)
- 9V
- Voltage - Input (Max)
- 36V
- Voltage - Output 1
- 5V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Current - Output (Max)
- 20A
- Power (Watts)
- 100 W
- Voltage - Isolation
- 1.5 kV
- Applications
- ITE (Commercial)
- Features
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Operating Temperature
- -40°C ~ 100°C
- Efficiency
- 83.5%
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- 9-DIP Module
- Size / Dimension
- 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)