首頁 > CUI Inc.代理商 > VHB100W-Q24-S5
影像僅供參考,以產品規格為準
VHB100W-Q24-S5
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 20A 9V - 36V Input
隔離式直流/直流轉換器 - 通孔式 dc-dc isolated, 100 W, 9-36 Vdc input, 5 Vdc, 20 A, single output, DIP
型號:
VHB100W-Q24-S5
品牌:
CUI Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
12
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Current - Output (Max)
20A
Power (Watts)
100 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
83.5%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
9-DIP Module
Size / Dimension
2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)