首頁 > Bel Power Solutions代理商 > PDS1-S5-S12-M-TR
影像僅供參考,以產品規格為準
PDS1-S5-S12-M-TR
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 83mA 4.5V - 5.5V Input
DC DC CONVERTER 12V 1W
型號:
PDS1-S5-S12-M-TR
品牌:
Bel Power Solutions
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
4.5V
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
83mA
Power (Watts)
1 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
SCP
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency
80%
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SMD Module, 5 Leads
Size / Dimension
0.50" L x 0.33" W x 0.29" H (12.7mm x 8.3mm x 7.3mm)