ICL7621DCPA+
型號描述:
CMOS Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-PDIP
型號:
ICL7621DCPA+
品牌:
Analog Devices Inc
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
150
起訂量:150 倍增量:1
Amplifier Type
CMOS
Number of Circuits
2
Output Type
Rail-to-Rail
Slew Rate
1.6V/µs
Gain Bandwidth Product
1.4 MHz
Current - Input Bias
1 pA
Voltage - Input Offset
15 mV
Current - Supply
1mA (x2 Channels)
Voltage - Supply Span (Min)
2 V
Voltage - Supply Span (Max)
16 V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
8-DIP (0.300", 7.62mm)