ICL7621DCPAZ
型號描述:
CMOS Amplifier 2 Circuit 8-PDIP
運算放大器 - 運放器 W/ANNEAL OPAMP 2X 0. 5MHZLWBIAS0.05NA8PDI
型號:
ICL7621DCPAZ
品牌:
Renesas / Intersil
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Amplifier Type
CMOS
Number of Circuits
2
Output Type
Slew Rate
0.16V/µs
Gain Bandwidth Product
480 kHz
Current - Input Bias
1 pA
Voltage - Input Offset
15 mV
Current - Supply
100µA (x2 Channels)
Current - Output / Channel
1 mA
Voltage - Supply Span (Min)
2 V
Voltage - Supply Span (Max)
16 V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
8-DIP (0.300", 7.62mm)