首頁 > Amphenol SSI Technologies代理商 > P51-500-A-Y-P-20MA-000-000
影像僅供參考,以產品規格為準
P51-500-A-Y-P-20MA-000-000
型號描述:
Pressure Sensor 500PSI (3447.38kPa) Absolute Female - 7/16" (11.11mm) UNF 4 mA ~ 20 mA Cylinder
SENSOR 500PSI 7/16-20-2B 4-20MA
型號:
P51-500-A-Y-P-20MA-000-000
品牌:
Amphenol SSI Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5 倍增量:1
Applications
Industrial Automation
Pressure Type
Absolute
Operating Pressure
500PSI (3447.38kPa)
Output Type
Analog Current
Output
4 mA ~ 20 mA
Accuracy
±0.5%
Voltage - Supply
8V ~ 30V
Port Size
Female - 7/16" (11.11mm) UNF
Port Style
Threaded
Features
Amplified Output, Temperature Compensated
Termination Style
Packard, 3 Pin
Maximum Pressure
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C