OQ0671500000G
- 型號描述:
6 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole
TERM BLOCK HDR 6POS 5MM
- 型號:
- OQ0671500000G
- 品牌:
- Amphenol Anytek
數量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Color
- Green
- Mounting Type
- Through Hole
- Number of Positions
- 6
- Pitch
- 0.197" (5.00mm)
- Type
- Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 115°C
- Termination Style
- Solder
- Current - IEC
- Number of Levels
- Wire Gauge or Range - AWG
- Wire Gauge or Range - mm²
- Positions Per Level
- 6
- Header Orientation
- Vertical
- Plug Wire Entry
- Contact Mating Finish
- Tin
- Current - UL
- 12 A
- Voltage - UL
- 300 V