首頁 > Amphenol Anytek代理商 > OQ0554010300G
影像僅供參考,以產品規格為準
OQ0554010300G
型號描述:
5 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) 90°, Right Angle Through Hole
插拔式接線端子 508 TB SOCKET RA W/LATCH
型號:
OQ0554010300G
品牌:
Amphenol Anytek
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:3000
Type
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions
5
Positions Per Level
5
Number of Levels
1
Pitch
0.200" (5.08mm)
Header Orientation
90°, Right Angle
Plug Wire Entry
Termination Style
Solder
Mounting Type
Through Hole
Current - IEC
Current - UL
20 A
Voltage - UL
300 V
Wire Gauge or Range - AWG
Wire Gauge or Range - mm²
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C