NDQ1600-48S12B-6LI
型號描述:
DC/DC 轉換器 - 通孔 1600W, 40 - 60Vin, 12Vout 133A, Quarter brick baseplate, Neg logic, 3.8mm Pin, PMBus
型號:
NDQ1600-48S12B-6LI
品牌:
Advanced Energy / Artesyn
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
144
起訂量:1 倍增量:1
Type
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
40V
Voltage - Input (Max)
60V
Voltage - Output 1
12.15V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
132A
Power (Watts)
1.6 kW
Applications
ITE (Commercial)
Features
Adjustable Output, Baseplate, PMBus™, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
96.80%
Grade
Qualification
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Quarter Brick
Size / Dimension
2.30" L x 1.45" W x 0.55" H (58.4mm x 36.8mm x 14.0mm)