首頁 > Adam Tech代理商 > 2FCS-16-SG
影像僅供參考,以產品規格為準
2FCS-16-SG
型號描述:
16 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold
SOCKET FLAT CABLE IDC, 16P 2.0MM
型號:
2FCS-16-SG
品牌:
Adam Tech
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tray
Features
Feed Through
Connector Type
Socket
Contact Finish
Gold
Color
Black
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Wire Gauge
Number of Positions
16
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Type
Female Socket
Fastening Type
Push-Pull
Row Spacing
0.079" (2.00mm)