首頁 > ABLIC代理商 > S-19244G18A-V5T2U
影像僅供參考,以產品規格為準
S-19244G18A-V5T2U
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A TO-252-5S
LDO電壓穩壓器
型號:
S-19244G18A-V5T2U
品牌:
ABLIC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:4000 倍增量:4000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab), TO-252AD
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
1A
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Configuration
Positive
Current - Quiescent (Iq)
150 µA
Voltage - Input (Max)
10V
Number of Regulators
1
Supplier Device Package
TO-252-5S
Voltage - Output (Max)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Control Features
Enable, Soft Start
Grade
Automotive
PSRR
55dB (1kHz)