首頁 > ABLIC代理商 > S-19243G12A-V5T2U
影像僅供參考,以產品規格為準
S-19243G12A-V5T2U
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 500mA TO-252-5S
LDO電壓穩壓器
型號:
S-19243G12A-V5T2U
品牌:
ABLIC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:4000 倍增量:4000
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
10V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
1.3V @ 200mA
Current - Output
500mA
Current - Quiescent (Iq)
150 µA
PSRR
60dB (1kHz)
Control Features
Enable, Soft Start
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)