S-1333D28-M5T1U3
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA SOT-23-5
IC REG LINEAR 2.8V 300MA SOT23-5
- 型號:
- S-1333D28-M5T1U3
- 品牌:
- ABLIC Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Voltage - Input (Max)
- 5.5V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 2.8V
- Voltage - Output (Max)
- 5.5V
- Voltage Dropout (Max)
- 0.31V @ 100mA
- Current - Output
- 300mA
- Current - Quiescent (Iq)
- 1 µA
- Current - Supply (Max)
- 38 µA
- PSRR
- 70dB (1kHz)
- Control Features
- Enable
- Protection Features
- Overcurrent, Thermal Shutdown
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)